Oyun Kuralları

İlk Suç İkinci Suç Üçüncü Suç Dördüncü Suç Son Suç
Chat ekranı kullanarak spam yapmak 1 60 dakika otomatik susturma 3 saat susturma - - -
Oyuncuları rahatsız / taciz etmek 2 1 saat susturma 3 saat susturma 12 saat susturma
Küfür, Saldırganca veya tahrik edici konuşmalar 12 saat susturma 24 saat susturma 48 saat susturma 120 saat susturma 240 saat susturma
Özel mesaj yolu ile spam yapmak 3 1 saat susturma 3 saat susturma 12 saat susturma 24 saat susturma -
Özel mesaj yolu ile oyuncuları aldatmaya / dolandırmaya çalışmak 4 Süresiz hesap kapatılması
GM’ler ile kaba şekilde konuşmak veya özel mesaj ile GM’lere spam yapmak 5 GM Kararı
3üncü parti websiteleri veya private serverlar ile ilgili reklam yapmak Süresiz hesap kapatılması
İllegal Karakter İsmi 6 Karakter adının düzenlenmesi
Kanunların İhlali 7 Süreli veya süresiz hesap kapatılması
Diğer oyunculardan hesapları ile ilgili özel bilgileri istemek veya buna kalkışmak Süresiz hesap kapatılması
Sebebi her ne olursa olsun izinsiz hesap erişimi Süresiz hesap kapatılması
Çalıntı, dupe, illegal veya bug eşyaların karakter üzerinde bulundurulması Şüpheli para/eşya silinmesi ve uygun görülürse hesabın kapatılması.. Takip sırasında eşyaları takas yolu ile değiştirmiş hesaplar için de geçerlidir.
Oyun içi eşyaların kopyalanarak çoğaltılması Eşya silinir ve hesap süresiz olarak kapatılır.
CSS olmadan devredilen veya paylaşılan hesaplar GM ekibinden destek talep edememe
Oyuncu faaliyetlerine kasıtlı olarak engel olmak veya oyun içinde huzursuzluk vermek,
8
Disiplin zindanı 6 saat atak kapatılması 12 saat atak kapatılması 24 saat atak kapatılması
Bug Kullanımı GM Kararı
N.P.T 9 İlk sefer için karakterin NP'sinin sıfırlanması Tekrarında ise GM kararı
Kurallara aykırı olarak NP kazanılması NP'nin silinmesi. Tekrar suistimal edilmesi halinde GM Kararı
Kurallara uygun olmayan şekilde para elde etmek (Gold Farming) (Tek ya da parti olarak) GM Kararı
Bot, hack veya 3üncü parti yazılım kullanımı / kişisel olarak 10 Hesap kapatılması
TBL kullanımı 15 Süresiz olarak hesap kapatılması
Bot , hack veya 3üncü parti yazılım kullanımı / parti içerisinde veya klan ile beraber Sınırsız süre hesap kapatılması. Katılımcı oyuncuların hesapları da GM kararına göre kapatılablir.
Kurallara aykırı şekilde NP toplamış klanlara katılım Klanın NP'si silinir ve bu işlemi yapan oyuncular GM kararı ile cezalandırılır.
Uygun olmayan klan ismi veya amblemi 11 Klan adı değiştirilir.
Uygun olmayan Kral Anonsları 12 Uyarı Uyarı Kral anons yetkisinin elinden alınması
Ödemelerde Sahtekarlık 13 Süresiz olarak hesap kapatılması

Tanımlar

 1. Bot, makro,kullanarak veya kopyala-yapıştır metodu da dahil olmak üzere, birbiri arkasına aralıksız olarak chat / shout dan yazı yazmak.
 2. Oyuncularla alay etmek ve musallat olmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamak üzere.
 3. Chat penceresi kuralı ile aynı.
 4. Oyunculardan özel mesaj (whisper) yolu ile, haksiz kazanç elde etmeye çalışmak, oyundan uzaklaştırmaya çalışmak ta dahil.
 5. GM’ ler oyunda yardım için bulunmaktadırlar. Eğer oyun içerisinde onlardan bir isteğiniz veya yardımına ihtiyacınız olur ise, lütfen sabırlı ve kibar olunuz.
 6. Oyun yetkililerinin isimlerini taklit etmek, veya başka oyuncuların isimlerini, kotu niyetli taklit etmek, karakter isminde (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / rencide edici ibare kullanmak, telif hakkıyla korunan marka, v.b kelimeleri isim olarak kullanmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamakla birlikte.
 7. Mahkemeye verilmenizi, kanunen cezalandırılmanızı gerektirebilecek her durum dahildir, kanunların ait olduğu makam ne olursa olsun. Yasa dışı faaliyetlerde bulunmanız yasaktır.
 8. Sadece oyun içerisinde güvenli alanlara veya EXP partileri üzerine canavarları getirerek etki alanlarına sokmak değil, slotları ele geçirmek için trade, klan veya parti istekleri ile oyuna müdahale etmek te bu yaptırımlara dahildir.
 9. Örnek Olarak
 10. Oyun dışında da olsa bile, oyunda üstünlük kazanmak için dosya modifiye programlari kullanmak, veya oyun dosyalarını herhangi bir şekilde değiştirmek te dahil, ve bunlarla sinirli olmamak üzere.
 11. Klan isminde veya amblem de (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / argo ibare kullanmak, telif hakkiyla korunan marka, ve benzeri kelimeleri kullanmak, Oyun yetkililerinin ismini her hangi bir şekilde veya başka kullanıcıların ismini kotu niyetli kullanmak da dahil, ancak tamamı bunlar ile sinirli olmamakla birlikte.
 12. Kral duyuruları Türkçe ya da İngilizce olmalıdır ve kesinlikle hiçbir reklam/satış ilanı içermemelidir. Bu duyurular, oyun kurallarına ve politikalarına uygun olmalı, kesinlikle hakaret içermemeli, dini inanç ve politik içerikli olmamalıdır.
 13. Oyun içi yapılan alışverişler resmi ödeme kanalları ile yapılır ve ödemeler nihaidir. Yapılacak olan geri ödemeler, hesapların kapatılması ile sonuçlanır.
 14. Diğer oyuncuların güvenliğini tehdit eden illegal hesaplar ile ilgili hesap engelleme işleminin yanı sıra, bu hesapların kullanmış olduğu telefon numaraları da sistemimiz tarafından engellenip, gerek Portal üzerindeki işlemleri gerekse de ICS sistemi üzerindeki işlemleri gerçekleştirmeleri durdurulmuş olacaktır.
  Bu uygulama hem yeni sunucuda hem de bütün sunucularımız da illegal oyuncuların önüne geçmek için getirilmiştir.
 15. Oyun dosyalarını değiştirmek, oyun içerisinde bu dosyalar ile oyun açıklarından faydalanmak. Tüm oyun dosyaları bu kurallara dahildir. Bu dosyalar ile fayda sağlayan diğer oyuncular GM’in inisiyatifine göre ceza alabilirler.
 16. Cheat Report konuları açılan kişi ve yetkili ekip tarafından görülmekte olan özel paylaşımlardır. Herhangi bir sebeple Cheat Report konuları resmi forum, farklı forum sayfaları ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan hesaplar GM inisiyatifine göre cezalandırılacaktır.
 17. Disturbing Gameplay oyuncular yaratıklarla iletişim halindeyken trade atma, slotta bulunan yaratıkları gezdirme, etkinlikler sırasında call v.b yetenekler kullanılarak hediyelerin sırasının kaydırılması v.b tutumların hepsini kapsamaktadır.

Not: GM’in inisiyatifine göre tüm kurallar değiştirilebilir. Her bir kural için cezalar arttırılabilir ya da düşürülebilir.
sign up
To Stay Informed About Game and Access to the game